• slider_start_pl
  • slider4
  • slider6
  • slider2
  • slider3
  • slider5


Wycieczka objazdowa po Polsce

Dzień 1

Przyjazd/Przylot do Warszawy. Kolacja powitalna. Prezentacja Polski, jej historii, tradycji oraz zwyczajów.

Dzień 2

Zwiedzanie Warszawy Traktem Królewskim, najelegantszą częścią miasta dzięki pałacom, kościołom, kamienicom, i wystawnym budynkom rządowym. Spacer tą ulica jest prawdziwą podróżą przez wieki i zapoznaje turystów z historią tego wspaniałego miasta.
Warszawska Starówka, zniszczona pod koniec drugiej wojny światowej, została wspaniale zrekonstruowana, te osiągnięcia w odbudowie zostały uhonorowane wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego Unesco. Zamek Królewski z jego reprezentacyjnymi komnatami zaprasza do obejrzenia wspaniałej kolekcji dzieł Rembrandta, Canalettego.
Kolumna Zygmunta, najstarszy warszawski pomnik, upamiętnia polskiego króla, który uczynił Warszawę stolicą Polski. Kontynuacja zwiedzania trasą warszawskich pałaców. Łazienki Królewskie to rozległy park z malowniczymi alejkami, kanałami, oczkami wodnymi, przyozdobiony licznymi znakomitymi rzeźbami. Zwiedzając to niepowtarzalne miejsce, obok Pałacu na Wodzie podziwiać można także Pałac Myślewicki, Starą Kordegardę , Starą Pomarańczarnię, Nową Oranżerię, a także wspaniały Amfiteatr. Na południowym krańcu Warszawy, w otoczeniu zieleni zabytkowego parku w Wilanowie znajduje się XVII wieczna rezydencja króla Jana III Sobieskiego, dziś stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych miasta. Na terenie parku zobaczyć można ogrody w różnych stylach: dwupoziomowy ogród barokowy, neorenesansowy ogródek różany, oraz ogród w stylu angielskim. Bardzo ważnym punktem na mapie Warszawy od 2004 roku stało się Muzeum Powstania Warszawskiego otwarte w 60. rocznicę zrywu ludności Warszawy przeciwko niemieckiemu okupantowi. Upamiętnia ono 63 dni powstania, ale także przybliża zwiedzającemu warunki w jakich przyszło żyć ludności miasta pod okupacją i losy Polski podczas II wojny światowej. Kolacja w wybranej restauracji na warszawskiej Starówce z poczęstunkiem polskim tradycyjnym alkoholem.

Dzień 3

Poranny wyjazd do Torunia. Po drodze postój w Żelazowej Woli - miejscu urodzenia Fryderyka Chopina, którego geniusz rozsławił Polskę w świecie muzyki międzynarodowej. Malowniczy Dworek niegdyś należący do jego rodziców, otoczony przez piękny park (obecnie arboretum) został przekształcony w muzeum i przyciąga melomanów z całego świata. Przyjazd do Torunia. Kolacja w hotelu.

Dzień 4

Zwiedzanie Torunia ,miasta słynnego z dwóch powodów: urodził się tutaj słynny astronom Mikołaj Kopernik i od wieków produkowane są wyśmienite pierniki. Oferuje bogactwo architektoniczne, kulturalne i w 1997 r zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego Unesco. Najcenniejsze i największe atrakcje turystyczne Torunia znajdują się na obszarze objętym wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Obszar ten składa się z trzech historycznych, średniowiecznych dzielnic, dawniej odrębnych jednostek: Starego Miasta, Nowego Miasta i Zamku Krzyżackiego. Idąc wśród wielu historycznych domów mieszczańskich, obowiązkowe jest odwiedzenie domu, w którym urodził się Mikołaj Kopernik, nie można też pominąć gotyckich kościołów ,z imponującymi wnętrzami i dekoracjami: Katedra, Kościół Jana Ewangelisty , św. Jakuba.
Po południu przejazd do Golubia Dobrzynia, malowniczo położonego miasteczka, otoczonego średniowiecznymi murami z wąskimi uliczkami prowadzącymi do romantycznej Starówki. Główną atrakcją jest gotycki Zamek z XIII i XIV w., początkowo był twierdzą Zakonu Krzyżackiego, obecnie jest miejscem, gdzie organizowane są turnieje rycerskie. Kolacja w lokalnej restauracji.

Dzień 5

Wyjazd do Grudziądza, miasta malowniczo położonego na brzegu Wisły, którego główną atrakcją są Spichrze. W XV w. było ich 14, lokalizację zawdzięczały bliskości portu, a jednocześnie ich grube, strome mury zewnętrzne pełniły funkcję obronną. Przez wieki ulegały one zniszczeniom i do dziś ocalało ich 6. Ponadto w mieście można zwiedzić Rynek, Ratusz, Pomnik Mikołaja Kopernika. Kolejny punkt to Kwidzyń, znany z dobrze zachowanego XIV wiecznego dużego zespołu zamkowo-katedralnego, który łączy w jedną fortecę zarówno katedrę obronną, jak i zamek krzyżacki. Charakterystyczny element to masywna wieża połączona z zamkiem głównym charakterystycznym korytarzem arkadowym. Następny Zamek w programie to Gniew, najpotężniejsza gotycka twierdza rycerzy i mnichów na lewym brzegu Wisły, siedziba królów, hetmanów i starostów. Zakwaterowanie i kolacja w hotelu zamkowym.

Dzień 6

Przejazd do Ostródy. Rejs statkiem wzdłuż Kanału Elbląskiego, który jest unikatowym przykładem XIX wiecznej inżynierii . Ten system dróg wodnych i śluz został wybudowany w latach 1844 i 1881 w celu gospodarczego połączenia wodnego Prus Wschodnich z Bałtykiem. Kanał Elbląski jest unikatowym zabytkiem hydrotechnicznym - pływające po nim statki dzięki systemowi pięciu pochylni i wyciągów mechanicznych o napędzie wodnym w pewnych odcinkach "płyną po trawie", czyli są ciągnięte na specjalnych wózkach. Przyjazd do Gdańska . Kolacja w hotelu.

Dzień 7

Zwiedzanie Gdańska, miasta które było świadkiem ważnych historycznych wydarzeń. To tu 1 września 1939 roku rozpoczęła się II wojna światowa, jest też kolebką Solidarności, ruchu społecznego, który doprowadził do końca komunizmu. Ulica Długa i Długi Targ, wytyczone pomiędzy Bramą Złotą i Zieloną tworzą tzw. Drogę Królewską (Trakt Królewski) - będąc zarazem najpiękniejszymi i najbardziej reprezentacyjnymi ulicami Gdańska. Najbardziej rozpoznawalną atrakcją Długiego Targu jest fontanna - figura Neptuna. Bazylika Mariacka – gotycki symbol bogactwa miasta jest największym ceglanym kościołem w Europie i największym kościołem w Polsce. Późnogotycki Ratusz zwieńczony naturalnej wielkości pozłacaną figurą króla Zygmunta Augusta jest charakterystycznym punktem orientacyjnym. Obowiązkowym punktem jest spacer Ulicą Mariacką z zrekonstruowaną zabudową domów szeregowych i możliwość zakupu słynnych już wyrobów z bursztynu. Kolejny symbol miasta to gotycka Katedra Oliwska, w której można podziwiać i posłuchać XVIII wiecznych organów piszczałkowych zbudowanych z cyny i drewna. Kolacja w lokalnej nadmorskiej restauracji.

Dzień 8

Poranny wyjazd do Bydgoszczy, po drodze zwiedzanie Zamku w Malborku – monumentalna gotycka budowla, która do dziś zdumiewa i zachwyca surowością kształtów, chłodem sal zamkowych, tajemniczością przejść, głębokością fos i rozpiętością grubych murów obronnych. Największy gotycki zespół zamkowy na świecie o powierzchni ok. 21 hektarów i łącznej kubaturze budynków przekraczającej ćwierć miliona metrów sześciennych. Uważany jest za największą budowlę ceglaną wzniesioną rękami człowieka. Składa się z górnego ,środkowego i dolnego Zamku , Katedry i Pałacu Wielkiego Mistrza, bram, wież i murów obronnych.
Przyjazd do Bydgoszczy i zwiedzanie Starego Miasta z Katedrą, neogotycką halą targową, i najwyższym budynkiem, czyli neogotyckim Kościołem św. Andrzeja Boboli z 75 metrową wieżą. Kolacja w hotelu.

Dzień 9

Wyjazd do Poznania. Po drodze przystanek w Biskupinie w celu odwiedzenia grodu obronnego ludności łużyckiej z VIII i V wieku przed naszą erą, obecnie jeden z najbardziej znanych rezerwatów archeologicznych w Europie Środkowej. Można tu postrzelać z łuku, samodzielnie upiec podpłomyk bądź nabyć wspaniałą biżuterię wykonaną z bursztynów.
Następnie przejazd do Gniezna, pierwszej stolicy Polski (do XI wieku). Katedra gnieźnieńska z relikwiami św. Wojciecha była świadkiem wielu historycznych wydarzeń m.in. koronacji Króla w 1025 i stała się celem wielu pielgrzymek. Tutaj też znajdują się słynne Drzwi Gnieźnieńskie będące dziełem sztuki romańskiej z XII wieku. Przyjazd do Poznania. Kolacja w hotelu.

Dzień 10

W Poznaniu zwiedzanie Starego Miasta, renesansowego Ratusza z unikatowym zegarem z figurami walczących koziołków . Największe arcydzieło sztuki barokowej to kościół farny św. Marii Magdaleny. Do najważniejszych zabytków Poznania zaliczają się także Katedra, najstarsza świątynia Poznania i kościół Najświętszej Marii Panny na Ostrowie Tumskim. Kolacja w restauracji.

Dzień 11

Przejazd do Wrocławia, po drodze odwiedziny w miejscowościach Kórnik i Rogalin. Kórnik jest jednym z tych miejsc, w którym można podziwiać piękno parku bogatego w różne gatunki flory oraz wspaniałą rezydencję. Gotycki Zamek później przebudowany na styl neogotyku angielskiego dziś jest siedzibą biblioteki, zbiorów malarstwa XIV- XIX w, grafik i starodruków. Pałac położony jest na wyspie otoczonej fosą a w przyległym arboretum zgromadzono na 40 hektarach około 3 tys. gatunków drzew i krzewów, w tym wiele egzotycznych. Utrzymany w stylu późnego baroku pałac w Rogalinie jest dziś jedną z najsławniejszych dawnych rezydencji magnackich w Wielkopolsce. Wnętrza Pałacu wypełnione są zbiorami broni, pamiątek rodzinnych właścicieli, przylega do niego również zabytkowa powozownia . Przyjazd do Wrocławia i zakwaterowanie. Kolacja w hotelu.

Dzień 12

Wrocław - stolica Dolnego Śląska. Miasto jest jednym z najpiękniejszych w Polsce. Obecnie Rynek, którego początki sięgają XIII w. i sąsiadujący Plac Solny otoczony jest kamienicami o wysokiej wartości architektonicznej i historycznej, z których znaczna część została odbudowana po zniszczeniach z roku 1945.Najcenniejszym zabytkiem Rynku jest Ratusz, którego fasada jest prawdopodobnie najbardziej spektakularną ze wszystkich średniowiecznych ratuszy w kraju. Warte odwiedzenia są również kościoły miasta. Kościół Imienia Jezus z niezwykle bogatymi barokowymi dekoracjami, Katedra Jana Chrzciciela, Kościół św. Elżbiety z zabytkami sztuki sakralnej, a przede wszystkim Katedra w Ostrowie Tumskim będącym niegdyś wyspą. Z jej wysokiej wieży można podziwiać panoramę miasta. Kolejny punkt to "Panorama Racławicka" – panoramiczny, olbrzymi obraz (114 m x15 m ) przedstawiający chwalebne wydarzenia z historii Polski. Kolacja w restauracji z kuflem świeżo warzonego piwa w małym browarze tuż pod Ratuszem.

Dzień 13

Poranny wyjazd do Krakowa. Zakwaterowanie. Popołudniowy wyjazd do Kopalni Soli w Wieliczce. Zwiedzanie obejmuje unikatowe komory z zachowanymi śladami eksploatacji soli, kolekcję maszyn i urządzeń górniczych, kaplice z unikatowymi rzeźbami i płaskorzeźbami solnymi, jeziorka solankowe. Kolacja w jednej z podziemnych komór wielickiej kopalni.

Dzień 14

Zwiedzanie Krakowa: Wzgórze Wawelskie, na którym znajduje się Zamek Królewski oraz Katedra. Wejście do Komnat Królewskich w Zamku, który był siedzibą królów polskich, którzy wraz z polskimi bohaterami narodowymi spoczywają w kryptach Katedry. Wejście do Katedry w celu zobaczenia słynnego Dzwonu Zygmunta. Zwiedzanie największego Rynku w Europie z Kościołem Mariackim. Wejście do Kościoła Mariackiego w celu obejrzenia gotyckiego, drewnianego ołtarza wykonanego przez Wita Stwosza. W centrum Rynku znajdują się Wieża Ratuszowa oraz Sukiennice, w których mieszczą się sklepiki sprzedające pamiątki z bursztynu i skóry. Barbakan, dawne mury obronne z Bramą Floriańska, która stała się ważnym elementem Drogi Królewskiej prowadzącej na Wzgórze Wawelskie. Zwiedzanie byłej Dzielnicy Żydowskiej Kazimierz, ul. Szeroka, Synagoga Stara z zewnątrz oraz Synagoga Remuh i cmentarz. Kolacja pożegnalna w wybranej restauracji oraz wieczór folklorystyczny.

Dzień 15

Dzień wyjazdu.