• slider4
  • slider_start_pl
  • slider3
  • slider6
  • slider5
  • slider2


Pielgrzymowanie po Polsce

Dzień 1

Przylot do Warszawy. Zwiedzanie największych atrakcji: Zamek Królewski, Kolumna Zygmunta, Rynek Starego Miasta, Grób Nieznanego Żołnierza. Trasa zwiedzania będzie prowadziła również przez warszawskie kościoły: neorenesansowy Kościół św. Anny, kościół Świętego Krzyża (gdzie jest pochowane serce Fryderyka Chopina), Bazylika Archikatedralna pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela - jest to jedna z najstarszych świątyń Warszawy, a zarazem jedno z najważniejszych miejsc tradycji i kultury polskiej (zburzona w czasie II wojny światowej i potem odbudowana). Kolacja w wybranej restauracji.

Dzień 2

Poranny wyjazd do Lichenia, miejsca związanego z kultem Najświętszej Marii Panny. W Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski znajduje się łaskami słynący obraz Matki Bożej i jest to ośrodek pielgrzymkowy o znaczeniu nie tylko ogólnopolskim. Jest to obecnie największa świątynia Polsce. W miejscu kultu oprócz Bazyliki znajduje się kościół św. Doroty oraz 25 metrowa kamienna góra (tzw. Golgota), na której szczycie widoczny jest krzyż oraz postacie Matki Bożej i św. Jana. Na Golgocie rozmieszczono stacje drogi krzyżowej oraz szereg sztucznych grot, w których urządzono kaplice. Powrót do Warszawy. Kolacja w hotelu.

Dzień 3

Poranny wyjazd do Częstochowy. W czasie przejazdu postój w Niepokalanowie. Zwiedzanie Klasztoru Franciszkanów i Muzeum św. Maksymiliana Kolbego - mnicha, który poświęcił swoje życie, aby uratować więźnia w obozie koncentracyjnym w Auschwitz. Przyjazd do Częstochowy. Częstochowa to popularny cel pielgrzymek z całego świata, znany głównie z XIV-wiecznego zespołu klasztornego na Jasnej Górze oraz znajdującego się w nim słynnego obrazu Czarnej Madonny z VI wieku. Zwiedzanie kompleksu klasztornego Ojców Paulinów, wraz z gotycką Kaplicą Matki Boskiej Częstochowskiej, Bazyliką, Skarbcem, Drogą Krzyżową i fortyfikacjami. Możliwość udziału we Mszy św., czas na indywidualną modlitwę i kontemplację. Zakwaterowanie w hotelu i kolacja.

Dzień 4

Przejazd do Krakowa. Zwiedzanie najważniejszych zabytków Krakowa oraz miejsc związanych z życiem Świętego Jana Pawła II. Katedra Królewska na Wzgórzu Wawelskim, gdzie jako ksiądz celebrował swoją pierwszą mszę, Uniwersytet Jagielloński gdzie studiował literaturę, Pałac Biskupi na Franciszkańskiej 3 (ze słynnym oknem papieskim), Muzeum Archidiecezji Krakowskiej przy ul. Kanoniczej 21, gdzie mieszkał będąc biskupem oraz kościół na Skałce z Kryptą Zasłużonych, gdzie podczas pierwszej papieskiej pielgrzymki spotkał się z młodzieżą. Wizyta na Cmentarzu Rakowickim, gdzie znajduje się grób rodziców Karola Wojtyły. Ponadto przejazd do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, związanego z kultem św. Faustyny Kowalskiej. Kolacja w hotelu.

Dzień 5

Wyjazd do Ludźmierza, najstarszej katolickiej parafii na Podhalu, którą odwiedzał Karol Wojtyła jako biskup i papież. Znajduje się tutaj Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala wraz z jej XV wieczną figurą. Do sanktuarium przylega pięknie zaprojektowany i utrzymany Ogród Różańcowy z pomnikiem Jana Pawła II.

Dzień 6

Półdniowa wycieczka do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej (klasztor oo. Bernardynów z kościołem Matki Boskiej Anielskiej wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO)) Świątyni towarzyszą kaplice rozrzucone wśród wzgórz, które były często odwiedzane przez Karola Wojtyłę. Wadowice - miejsce urodzin Karola Wojtyły, zwiedzić można Bazylikę Ofiarowania Najświętszej Marii Panny, w której został ochrzczony oraz dom rodzinny. Powrót do Krakowa. Kolacja pożegnalna w lokalnej restauracji.

Dzień 7

Dzień wyjazdu.