• slider3
  • slider6
  • slider4
  • slider2
  • slider_start_pl
  • slider5


Polskie zamki i pałace

Dzień 1

Przylot do Warszawy. Zwiedzanie najcenniejszych zabytków miasta, Zamku Królewskiego z przepięknie odrestaurowanymi komnatami oraz dziełami malarstwa Canaletta, Bacciarellego i Rembrandta. W okolicy znajduje się Kolumna Zygmunta upamiętniająca władcę, który przeniósł stolicę z Krakowa do Warszawy na przełomie XVII wieku. Na trasie zwiedzania pałaców znajdzie się Pałac na Wodzie w Łazienkach Królewskich. Dziś Łazienki Królewskie to rozległy park z malowniczymi alejkami, kanałami, oczkami wodnymi, przyozdobiony licznymi znakomitymi rzeźbami. Zwiedzając to niepowtarzalne miejsce, obok Pałacu na Wodzie podziwiać można także Pałac Myślewicki, Starą Kordegardę, Starą Pomarańczarnię, Nową Oranżerię, a także wspaniały Amfiteatr. Na południowym krańcu Warszawy, w otoczeniu zieleni zabytkowego parku w Wilanowie znajduje się XVII wieczna rezydencja króla Jana III Sobieskiego, pałac nazywany „polskim wersalem”. Wspaniała rezydencja z bogato zdobionymi komnatami, Galerią Portretu z wizerunkami polskich monarchów, magnatów. Kolacja w wybranej restauracji na warszawskiej Starówce z poczęstunkiem polskim tradycyjnym alkoholem.

Dzień 2

Przejazd do Baranowa Sandomierskiego, po drodze zwiedzanie ruin Zamku Krzysztopór, jednych z najbardziej fascynujących ruin w Europie. Wg legendy Zamek został zbudowany według koncepcji: tyle wież, ile jest pór roku, tyle sal balowych, ile miesięcy, liczba pokoi równa liczbie tygodni, liczba okien równa liczbie dni w roku. Po południu przyjazd do zamku w Baranowie Sandomierskim, jednej z najpiękniejszych budowli magnackich w Polsce z XVI w. W rogach budynku znajdują się wieże w kształcie walca, piękny dziedziniec, otoczony krużgankami. Cały kompleks posiada również piękny geometryczny ogród z fontannami i duży park. Zakwaterowanie i kolacja w hotelu zamkowym.

Dzień 3

Wyjazd do Sieniawy, jest to historyczny kompleks sześciu budynków na czele z XVIII-wiecznym Pałacem Książęcym i w otoczeniu 29 ha parku. Następnie przejazd do Łańcuta. Zamek w Łańcucie jest jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce, słynącej ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. Pałac ma bogato zdobione wnętrza, stylowe meble, kryształowe żyrandole, bogate zbiory malarstwa, porcelany i srebra. Zespół pałacowy otacza stary i malowniczy park w stylu angielskim i oranżeria. Przejazd do Krasiczyna. Zamek w Krasiczynie to jedna z najpiękniejszych rezydencji renesansowych w Polsce. Został zbudowany na przełomie XVI i XVII w. Budowla obejmuje 4 narożne wieże, obfituje w malowidła przedstawiające królów Polski, sceny biblijne i myśliwskie.

Dzień 4

Rano wyjazd do Krakowa, po drodze zwiedzanie Zamku Królewskiego w Niepołomicach. Jest to gotycki zamek z połowy XIV w. zbudowany na polecenie króla Kazimierza Wielkiego jako letnia rezydencja podczas wypraw łowieckich do pobliskich lasów. Zakwaterowanie i kolacja w hotelu w Krakowie.

Dzień 5

Zwiedzanie Krakowa i Zamku Królewskiego z Reprezentacyjnymi Komnatami Królewskimi, ozdobionymi oryginalnymi flamandzkimi arrasami, ze scenami biblijnymi, herbami. Warte uwagi są również największa na zamku Sala Senatorska oraz Sala Poselska, ze stropem kasetonowym ozdobionym XVI-wiecznymi rzeźbami męskich i kobiecych głów, Prywatne Apartamenty Królewskie, Skarbiec Koronny i Zbrojownia.
Katedry Wawelska, gotycka trójnawowa bazylika, dawnej miejsce koronacji i pochówku ówczesnych władców, jest również ośrodkiem kultu św. Stanisława - biskupa i patrona Polski oraz św. Jadwigi - Królowej Polski. Katedrę otacza łańcuch 19 kaplic, najbardziej rozpoznawalna z nich jest renesansowa kaplica Zygmuntowska nazywana "perłą renesansu na północ od Alp". Kolacja w zabytkowych wnętrzach w jednej z najlepszych restauracji w Krakowie "Wierzynek".

Dzień 6

Po śniadaniu wyjazd do Wałbrzycha. Tutaj zwiedzanie Zamku Książ, trzeciego co do wielkości w Polsce, posiada ponad 400 pomieszczeń. Położony na skalnym cyplu i otoczony naturalnym wąwozem. W architekturze Zamku zachowane są wszystkie możliwe style, ponieważ wielokrotnie był przebudowywany i modernizowany. Przejazd do Kliczkowa. Tutejszy Zamek został wzniesiony w XIII w. dziś głównie pełni funkcję hotelowo-konferencyjne. Zakwaterowanie i kolacja w hotelu zamkowym.

Dzień 7

Dzień zwiedzania Zamku w Kórniku i Pałacu w Rogalinie. Gotycki Zamek w Kórniku później przebudowany na styl neogotyku angielskiego dziś jest siedzibą biblioteki, zbiorów malarstwa XIV XIX w, grafik i starodruków. Pałac położony jest na wyspie otoczonej fosą, a w przyległym arboretum zgromadzono na 40 hektarach około 3 tys. gatunków drzew i krzewów, w tym wiele egzotycznych. Utrzymany w stylu późnego baroku pałac w Rogalinie jest dziś jedną z najsławniejszych dawnych rezydencji magnackich w Wielkopolsce. Wnętrza Pałacu wypełnione są zbiorami broni, pamiątek rodzinnych właścicieli, przylega do niego również zabytkowa powozownia. Wieczorem przyjazd do Poznania, zakwaterowanie i kolacja w hotelu.

Dzień 8

Wyjazd do Golubia Dobrzynia, gotyckiego Zamku z XIII i XIV w., początkowo był on twierdzą Zakonu Krzyżackiego, obecnie jest miejscem, gdzie organizowane są turnieje rycerskie. Po południu zwiedzanie największego gotyckiego zespołu zamkowego na świecie o powierzchni ok. 21 hektarów i łącznej kubaturze budynków przekraczającej ćwierć miliona metrów sześciennych. Zamek w Malborku uważany jest za największą budowlę ceglaną wzniesioną rękami człowieka. Składa się z górnego, środkowego i dolnego Zamku, Katedry i Pałacu Wielkiego Mistrza, bram, wież i murów obronnych.

Dzień 9

Dzień wyjazdu.